Анімація, або чому краще один раз побачити, ніж сто – почути.

Етимологія терміну анімація має під собою латинське походження і сьогодні на професійній мові означає пожвавлення, або одухотворення, оскільки саме слово «аніма» і означає – душа. В даний час для широкої публіки поняття «анімація» найчастіше сприймається в контексті мальованих фільмів, ставши, по суті, синонімом поняття «мультиплікація». У цьому сенсі анімація значить пожвавлення мальованих персонажів.

І це не випадково.

Природа влаштувала нас так, що, в залежності від темпераменту і сукупності інших внутрішніх факторів, ми володіємо різним ступенем і глибиною уяви. Тому, як правило, найбільш повно емоційні переживання у нас формуються за допомогою зорових образів. Саме тому бажання пожвавити малюнки народилося задовго до винаходу власне кіно.

Один з перших художників, в спробі реалізувати нездійсненну тоді мрію, залишив нам у печері Північної Іспанії оригінальний «рухомий» малюнок, трохи розмив силует кабана і зобразивши його з вісьмома ногами. Мабуть найближче до цієї мрії близько 2000 років до Р.Х. підібралися художники Стародавнього Єгипту, намагаючись передати рух мультиплікаційним малюнком.

У галузі туризму та гостинності терміном анімація називають послугу, або комплекс послуг, спрямованих на вирішення питання креативності та підвищення якості обслуговування. Як правило, на замовлення суб’єкта туристського бізнесу комплекс анімаційних послуг надає, колектив професійних акторів-аніматорів, що володіють знаннями, навичками, відповідним реквізитом і спорядженням.

Процес анімації дозволяє туристу в режимі інтерактивності ставати безпосереднім учасником розважально-пізнавальної програми. Цьому сприяє як його безпосередній контакт з акторами-аніматорами, так і особиста участь в загальній програмі.

Слід зазначити, то анімація не самоціль, а засіб, за допомогою якого досягається морально-фізична рекреація туриста, позитивний настрій і в кінцевому підсумку, його повна задоволеність відпочинком.

Рекреацією (від лат. Recreatio – відновлення) називають комплекс заходів, спрямованих на відновлення самопочуття і працездатності здорової, але стомленої людини за допомогою позитивних емоцій і відволікання від повсякденних турбот.

Розрізняють три головні функції процесу рекреації – лікувальний, оздоровчий і пізнавальний. Туристська анімація безпосередньо задовольняє спортивно-оздоровчу і пізнавальну, і непрямим чином зачіпає лікувальну функції.

Оскільки анімація є окремим сегментом туристичного продукту, вона передбачає чітку регламентацію і матеріально-кадрове забезпечення на початковому етапі процесу планування самого продукту. Разом з тим, анімація, пропонована в загальному турпродукті, є показником зрілості і високого професіоналізму суб’єкта туристичної діяльності.

Узагальнюючи, можна відзначити, що туристична анімація явище взаємовигідне, яке задовольняє як суб’єкт, так і об’єкт туристичного бізнесу. З одного боку, вона спрямована на максимальне задоволення духовно-культурних запитів туриста, покликана підвищити якість і привабливість туристського продукту, урізноманітнити дозвілля постійних клієнтів, зробити його максимально змістовним і пізнавальним.

Разом з тим, не секрет, що анімація надзвичайно вигідна і самому суб’єкту турбізнесу, оскільки є своєрідною формою реклами, покликаної активізувати просування турпродукту на ринку послуг, збільшивши прибутковість і прибутковість туристичного підприємства.

У процесі конструювання анімаційних програм, в залежності від цільової аудиторії, фахівці виділяють кілька функцій, на яких акцентують увагу при підготовці сценарію:

  1. адаптаційну – яка через дозвілля дозволяє відволіктися від буденності;
  2.  компенсаційну – відшкодовує людині фізичну і психічну втому;
  3.  стабілізуючу – за допомогою отримання позитивних емоцій фіксує рівень моральної втоми і не дозволяє їй заглиблюватися;
  4.  оздоровчу – сприяє відновленню та розвитку фізичних сил людини;
  5.  освітню – дозволяє за допомогою яскравих вражень придбати нові знання;
  6.  інформаційну – спрямовану на всебічне отримання нової інформації;
  7.  досконалість – приносить інтелектуальне і фізичне вдосконалення …

Живучи і працюючи в унікальному місті, історичне і історико-архітектурне значення якого безумовне, і відповідаючи на духовно-культурні запити наших клієнтів, ми розробили комплекс анімаційних заходів під узагальнюючою назвою «Жива музика середньовічного Кам’янця». Їх мета – максимально повно задовольнити естетичні та пізнавальні потреби туристів.

До послуг наших гостей, на тлі автентичних стін середньовічного фортифікаційного комплексу – лицарські змагання, музеєфікований екскурс в історію озброєння і спорядження, театралізовані мініатюри (фабліо), феєрія вогню, жива музика костюмованого струнного квінтету, ремісничі майстер-класи, гарячі страви з котлів на живому вогні…

« Comments

Комментариев пока нет.

« Ваш отзыв