Краса України – Поділля

«Краса України – Поділля»

Л. Українка.

 

Поділля – південно-західний регіон України, локалізований у межах Вінницької, частково Одеської, Хмельницької та Тернопільської областей. Він був і залишається одним з найбільш мальовничих і привабливих туристичних регіонів. Його популярність поширюється і тим, що з півночі, заходу та півдня він межує з не менш мальовничими Волинню, Галіцією та Буковиною.

М’який клімат, чудові ландшафтні пейзажі, здорова екологія та величезна кількість пам’яток історії, культури та архітектури гарантують неминуче враження для всіх, хто зацікавлений в активному та змістовному відпочинку. Тут можливі практично всі види пізнавального та оздоровчого туризму.

Буз сумніву, найвідомішим містом регіону є Кам’янець-Подільський. Місто, яке сама Л. Українка поетично називала “квіткою на камені”.

Виникле, гіпотетично, у II ст.н.е., на місці давньоримського військового містечка, Кам’янець в наш час по праву отримав статус Національного історико-архітектурного заповідника. Збереглося в рамках унікального Старого центру близько 200 архітектурних пам’яток, місто дає можливість не тільки зануритися в епоху середньовіччя, але і насолоджуватися живим звучанням її архітектурної симфонії. Незвичайне поєднання творчості природи і творчості людських ресурсів, вирізняє це місто з ряду подібних, і заставляє говорити про нього лише в звеличувальній формі, як про явище унікальне. Звідси ще ніхто не йшов незрозумілим.

Правда, не тільки сам Кам’янець! Надзвичайно багатогранна в пізнавальному плані вся Кам’янеччина. І це дає можливість запропонувати різні тематичні тури, які задовільняти самого сміливого цінителя “старих глибин”, і самого вишуканого естета. Вони виключно зручні, як тури вихідного дня, для гостей з Києва, що обумовлено графіком руху потяга Київ – Кам’янець-Подільський – Київ.

Поділля дивовижно привабливе для всіх, хто захоплюється історією. Особливий розділ – військова історія. Залишаючись протягом тривалого часу на кордоні, де зіткнулися інтереси народів, ідеологій, цивілізацій, земля подільська буквально насичена фортифікаційними пам’ятниками, що захоплюють витонченістю форм і своєрідною мілітарною грацією. На її території налічується до 500 оборонних споруд – фортець, великих і малих замків, фортифікаційних ансамблів, древніх руїн, які вкраплені в полотно мальовничого ландшафту. Різноманітність форм та багатство історичного минулого робить відвідування цих укріплень захоплюючою мандрівкою в глибину віків.

В саму глибоку ретроспективу заведуть туристичну подорож укріплення давньоримського часу, відомі як “Траянові вали” (ІІ ст. Н. Е ..). Збереглися до цих пір на території Поділля, Буковини, Молдови, вони пам’ятають мірний наступ легіонів Великої імперії та безцінний темп кінних варварів.

Пам’ятники світської та культової архітектури, палацово-паркові ансамблі … – на все багате Поділля.

Якщо ж ви отримуєте насолоду від філософської єдності з творчістю головної художниці Університету – Природи, то і тут Поділля Ваш союзник. Подільський регіон завжди був місцем не тільки пізнавального, але й оздоровчого туризму. Да буде вам це відомо – лікуватися «на воду» коли-небудь їздили не тільки в Карлсбад (в Карлові, себто, Вари), але і до нас, у «другу Швейцарію». Насичені мінералами джерела, б’ють прямо з-під ніг. Не дивно, що ще на початку XIX ст. Кам’янець став бальнеологічним центром.

Велика кількість природних пам’яток, сприятливий клімат і наявність цільових родовищ мінеральної води типу “Нафтуся”, “Трускавецька”, “Нарзан”, “Регіна” …, що наповнюють живильною енергією, надають регіону унікальні рекреаційні можливості.

Екологія – одна з найбільших багатств регіону! Відсутність промислових гігантів, “озоніруючих” повітря здоровими викидами, далеко не гірша особливість Поділля. Природа і одна з найчистіших річок Європи – Дністер, з його численними притоками, дозволить провести чудовий відпочинок у воді, не витрачаючи часу на кліматичну адаптацію. Насолоджуйтесь кінною прогулянкою, тихою рибалкою, дайвінгом, барбекю на природі, мінікруїзом на теплоході … Що може бути краще?

Поділля виключно сприятливе для розвитку “екотуризму”. Сільська тиша, натуральні домашні продукти, вже давно стають мрією жителів міст, заспокоюють, знижують нервову напругу, накопичену за тривалий час, проведений в “кам’яних джунглях”.

“Краса України – Поділля!” – неодноразово вперто проголошувала жінка тонкої поетичної натури Леся Українка, яка назвала Кам’янець однією з кращих перлин України. Поетам (а вже поетесам – годі!) прийнято вірити на слово. И все ж ми б радили Вам впевнитися в цьому особисто.

Ласкаво просимо – не розчаруєтесь!

« Comments

Комментариев пока нет.

« Ваш отзыв