Меджибіж – тур вихідного дня.

 DSC_6193«Меджибіж»

08.00. – виїзд по маршруту.

09.22 – екскурсія в Маліївцях.

Село засновано в XVI столітті польським родом Малієвських, від яких і отримало свою назву. Палацово-парковий ансамбль створено наприкінці XVIII століття як резиденція його нових власників, польських землевласників Орловських.

Maliyiwtsi (1)

Палац оточував англійський романтичний парк, зпланований знаменитим паркобудівничим Д. Міклером (Маклером) і садівником Д. Клігером. В парку, розташованому на схилах живописної балки, ростуть 84 видів дерев: сосна веймутова, бук, 300-річний ясен та ін. В парку збереглася водонапірна вежа, мостик, джерело, два стави. Особлива історична цінність – 18-метрова смуга лиману з двоярусним гротом та штучним водоспадом.

10.52 – виїзд на Сутківці

В селі розташована Покровська церква-замки XIV-XV, XVIII століть. Побудована як оборонна. В 1476 р. перебудована під церкву. Являється твором будівельного мистецтва XIV-XVIIІ ст.ст., не маючи аналогів по своєму архітектурно-планувальному вирішенню.

12.00 – огляд оборонної церкви в Сутківцях

Sutkiwtsi (3)

12.30 – виїзд на Меджибіж

Меджибіж (стар. Межибоже) – селище міського типу в Летичівському районі Хмельницької області. Вперше згадується в Іпатіївському літописі з 1146-1148 рр. В Меджибожі похоронений засновник хасидизму Ізраїль Баал Шем Тов (Бешт)

14.00 – Обід (самостійно)

15.00 – огляд фортифікаційного комплексу Меджибізький замок (12-19 ст.ст.):

Замок (12-19 ст.ст.), Палац (16 ст.), Костел (1586 р.)

Величні замки на місці впадіння р. Бужок у Південний Буг, де в XI-XIII ст.ст. стояло давньоруське місто Межибіж, почали зводити в 1362 році. князі Коріатовичі (Корятовичі), отримавши ці землі від великого князя Литовського Ольгерда.

Відвідання кіркута. Над могилою Бешта збудований склеп. На старому єврейському кладовищі варто оглянути унікальні краєвиди. Рядом зведено сучасну будівлю синагоги. Навколо збереглося безліч єврейських будинків XIX ст.

17.30 – виїзд на Кам’янець-Подільський

20.00 – прибуття

Программа передбачає:

 екскурсію, яка познайомить з світською, культовою та фортифікаційною архітектурою східної частини Поділля.

Вартість туру –          грн / о.

У вартість включено:

– екскурсійне супроводження,

– вхідні квитки по маршруту,

– транспортні послуги

« Comments

Комментариев пока нет.

« Ваш отзыв