Наші статті

Один за всіх і всі за одного, або…

25 Ӧ 2014 Рубрика: Корпоративні заходи,Наші статті

корпоративізм – корпорація – корпоратив – інсентив – корпоративність.

Мабуть, важко знайти людину, яка б не чула цей відомий, винесений у заголовок, девіз Д’Артаньяна і трьох його друзів-мушкетерів. У ньому квінтесенція – головна суть, чиста сутність, або концентроване визначення корпоративізму.

Після другої світової війни сам термін на якийсь час був дискредитований тим, що він, як ідея, став елементом офіційної доктрини фашизму Муссоліні в довоєнній Італії.

Читати повністю…

Читать полностью...

«ПАЛАЦИ ТА ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОДІЛЛЯ»

18 Ӧ 2014 Рубрика: Палаци та палацово-паркові ансамблі,Наші статті

Архітектурна спадщина Поділля приваблива для нинішніх туристів численними пам’ятниками оборонного зодчества. Свого часу активне фортифікаційне будівництво тут було обумовлено тим, що на протязі тривалого часу регіон зберігав своє Порубіжне положення.

Однак тут збереглося чимало пам’яток культової та світської архітектури, значна кількість оригінальних палацово-паркових ансамблів. Це стосується і тієї частини регіону, яку займає сучасна Хмельницька область. Читати повністю…

Читать полностью...

Етнотуризм – філософія змістовної подорожі

17 Ӧ 2014 Рубрика: Наші статті,Етнотури

Туризм етнічний або етнографічний – відносно новий напрямок пізнавального туризму. Головна відмінна риса – подорож з метою вивчення незіпсованих цивілізацією автентичних населених пунктів, окремих етнічних груп, їх побуту, мовних особливостей, культури, архітектурних пам’яток, вірувань, традицій, кухні, фольклористики та т.п.

Альтернативою поняттю етнотуризм деякі вважають поняття «сільський туризм» або агротуризм. В принципі, це можна зрозуміти, оскільки національний, етнічний, колорит більше і довше за все зберігається саме в сільській місцевості. Моноетнічні і монокультурні села, з відомих причин, більше схильні до патріархального консерватизму, ніж поліетнічне місто.

Читати повністю…

Читать полностью...

ТУРИЗМ ЕКОЛОГІЧНИЙ

16 Ӧ 2014 Рубрика: Наші статті,Екологічні тури

Під екологічним туризмом мається на увазі відвідування і відпочинок в місцях, де природа зберегла відносну первозданність. Він дає можливість отримати з можливого найбільш повне уявлення цілісності екосистеми і культурно-етнографічні особливості конкретного регіону.

Науково висловлюючись, екотуризм дозволяє зануритися в відносно незаймані негативним антропогенним впливом природні зони. Читати повністю…

Читать полностью...

ІСТОРИЧНІ ТУРИ (військово-історичний аспект)

15 Ӧ 2014 Рубрика: Військово-історичні тури,Наші статті

Поділля – південно-західний регіон України, локалізований в рамках Вінницької, частково Одеській, Хмельницькій та Тернопільській областей. Він був і залишається одним з найбільш мальовничих і тому найпривабливіших туристичних регіонів. Особливо для тих, хто захоплюється історією. Особливий розділ тут – військова історія. Залишаючись протягом тривалого часу кордоном, де стикалися інтереси народів, ідеологій і цивілізацій, земля подільська буквально пересичена мілітарними пам’ятниками. Тут налічують до 500 оборонних споруд – фортець, великих і малих замків, фортифікаційних ансамблів, древніх військових руїн, виписаних на полотні мальовничих ландшафтів. Різноманітність форм і багате історичне минуле робить відвідування цих укріплень захоплюючою мандрівкою в глибину століть.

Читати повністю…

Читать полностью...

Тімбілдинг (командоутворюючі квести)

11 Ӧ 2014 Рубрика: Командоутворюючі квести,Наші статті

Командоутворюючі квести – приємне з корисним, або дитячий феномен дорослої поведінки.

Командоутворюючими квестами, інакше – тімбілдингом (від англ.teambuilding – створення команди) називають колективні ігри, які носять творчий, конструктивний і в той же час – фантазійний, характер, що сприяють виявленню та розвитку лідерських якостей серед співробітників однієї команди; згуртуванню команди, в процесі гри рухаючись до спільної мети; ліквідації міжособистісних бар’єрів; створенню в команді атмосфери взаємної дружби, довіри та командної самоідентифікації.

Відповідаючи на питання: ну кому і навіщо це потрібно, давайте згадаємо класика від політики і погодимося, що він мав рацію – дійсно, все вирішують кадри.

Читати повністю…

Читать полностью...

Взятие Хотинской крепости в 1769 г. российскими войсками во время российско-турецкой войны 1768-1774 гг.

09 Ӧ 2014 Рубрика: Наші статті

Игорь ДАНИЛОВ
Каменец-Подольский.

 

Город Хотин, но прежде всего его фортификация, оставили довольно заметный след в евроазиатской истории. Возведенный на правом берегу р. Днестр приблизительно в 25 км.юго-восточнее Каменца-Подольского, Хотин представлял из себя небольшой населенный пункт, однако здесь неоднократно сталкивались геополитические интересы целого ряда европейских стран, выяснявших отношения как между собой так и между Европой и Азией, олицетворяемой Османской империей.

В эпоху польско-турецких войн XV-XVII вв. здесь происходили постоянные конфликты, приводящие к прямому вооруженному столкновению противоборствующих сторон – от мелких стычек до масштабных противостояний исчисляемых сотнями тысяч воюющих с обеих сторон.  Можно вспомнить хотя бы Хотинскую войну 1621 года. Османская армада под предводительством Османа II с одной, и польско-литовско-казацкое войско (королевич Владислав, гетманы Ходкевич и Сагайдачный) с другой.

В 1672 г. Хотин стал для Османской империи трамплином, Читати повністю…

Читать полностью...

ЄВРЕЇ НА ПОДІЛЛІ

07 2013 Рубрика: Наші статті,Етнотури

«ЄВРЕЇ на Поділлі:

сторінки життя, пам’ятники історії і архітектури »

      Історія українсько-єврейських відносин має давні і глибокі коріння. Ще в середньовічну епоху окремі представники давнього східного народу проникали на землі слов’ян як купці, місіонери і мандрівники.

Читати повністю…

Читать полностью...

Краса України – Поділля

07 2013 Рубрика: Історичні тури,Наші статті

«Краса України – Поділля»

Л. Українка.

 

Поділля – південно-західний регіон України, локалізований у межах Вінницької, частково Одеської, Хмельницької та Тернопільської областей. Він був і залишається одним з найбільш мальовничих і привабливих туристичних регіонів. Його популярність поширюється і тим, що з півночі, заходу та півдня він межує з не менш мальовничими Волинню, Галіцією та Буковиною.

Читати повністю…

Читать полностью...

ЕКОТУРИЗМ НА ПОДІЛЛІ

07 2013 Рубрика: Наші статті,Екологічні тури

Поза всяким сумнівом, ситуація постійного психологічного напруження в великих урбаністичних центрах, змушує до пошуку хоча б короткого відпочинку в екологічно здоровому місці. Ми шукаємо тихі і незатоптані куточки природи, мінімально понівечені цивілізацією. І розуміємо що, на жаль, таких місць все менше. Але, слава Всевишньому, вони все ж є! Одне з них – чарівне Поділля.

Не відмовте собі в задоволенні бути серед тих хто, поєднуючи приємне з корисним, відкриває для себе зовсім несподівану Україну. Читати повністю…

Читать полностью...